نبیل: در ولایت‌ها روند خریداری آرا شروع شده‌است

رحمت‌الله نبیل، نامزد انتخابات ریاست جمهوری و رییس پیشین امنیت ملی پس چاشت روز گذشته در یک نشست رسانه‌یی گفت که در چهار ماه اخیر  بیش‌تر از صد تن- از چهره‌های نزدیک به رییس‌جمهور- در بست‌های اول و مافوق رتبه معرفی شده‌اند.

آقای نبیل رییس حکومت وحدت ملی را به آغاز تبلیغات انتخاباتی پیش‌از زمان معین آن متهم کرده و گفت: نظر به معلوماتی که ما داریم و از مردم گرفتیم، در حدود چهل دفتر کمپاینی زیر نام‌های مختلف در ولایت‌ها باز شده و مصروف فعالیت استند. او علاوه کرد: حتا از طریق این دفاتر به مردم پول توزیع می‌شود.

نامزد تیم امنیت و عدالت سفرهای رییس‌جمهور و شماری از نامزدان دیگر را کمپاینی خوانده و تصریح کرد: تمام سفرهای ولایتی و بیرونی ارگ و بعضن قصر سپیدار، برنامه‌های کمپاینی است. مردم ما شاهد استند که در سفر رییس‌جمهور به ولایات پروژه‌های افتتاح شده دوباره افتتاح شد. وعده و وعیدهای عجیب و غریب به مردم داده شد.

او ارگ را متهم به سوءاستفاده از امکانات دولتی کرده و بیان داشت: به نام این و آن به مردم پول توزیع می‌شود. از توزیع پول پنج‌صد-پنج‌صد افغانی به‌منظور خرید رای مردم، شما خبر دارید. آقای نبیل این فعالیت‌های ارگ را خلاف قاعدۀ بازی و شیوۀ تبلیغ در انتخابات می‌خواند.

نبیل هشدار داد که رییس‌جمهور و نامزدان دیگر تا زمان شروع کارزارهای انتخاباتی حق سفر به ولایت‌ها جهت کمپاین را ندارند: سفرهای ولایتی رییس‌جمهور باید متوقف گردد؛ چون پس از پایان قانونی دورۀ کاری، رییس‌جمهور حق سفرهای ولایتی را ندارد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

بستن