هالیوود یکی از بهترین ستاره‌های خود، دوریس دی را از دست داد

دوریس دی، از بهترین‌های هالیوود امروز (دوشنبه، ۱۳ می) در سن ۹۷ ساله‌گی بر اثر مریضی التهاب‌ریه درگذشتږ خبر مرگ وی توسط بنیاد خیریۀ دوریس دی اعلام گردید.

این بنیاد در بیانیه‌یی  گفته‌است که دوریس دی یکی از مشهورترین هنرپیشه‌های هالیوود قبل از آن که به بیماری التهاب‌ریه مبتلا گردد، نظر به سن و سالی که داشت، از وضعیت فزیکی خوبی برخوردار بود و همیشه از سوی دوستان و هوادارانش مورد توجه قرار می‌گرفت.

خبرنامه اضافه می‌کند که یکی از خواسته‌های دوریس قبل از مرگش این بود که برای او مراسم یادبود یا سوگ‌واری برگزار نکنند و  هیچ نشانی از قبر وی  برجا نگذارند. به‌جای آن، از هواداران خود می‌خواست که از بنیاد خیریۀ او که به‌منظور حفاظت حیوانات ایجاد کرده‌است، دیدن کنند.

خانم دی، بین سال‌های ۱۹۴۰ تا ۱۹۵۰ به یکی از چهره‌های محبوب و مشهور سینما بدل گشت و از انگشت‌شمارترین فیلم‌هایی که در محبوب شدن او نقش کلیدی داشتند، می‌توان از فیلم‌های «Pillow Talk»، «Love Me Or Leave Me» و «The Man Who Knew Too Much» یاد کرد.

او بین سال‌های ۱۹۴۸ تا ۱۹۶۹ در ۳۹ فیلم مختلف ظاهر شد.

خانم دوریس چهار بار ازدواج کرد، اما ثمرۀ هر چهار ازدواج او فقط یک پسر بود که در سال ۲۰۰۴ در نتیجه بیماری تومر (میلانوما) مرد و دوریس پس از آن باقی زنده‌گی را با نوۀ خود ریان میلچر سپری کرد.

خانم دی در کنار نقش بازی کردن در فیلم‌ها، آوازخوانی را در سن ۱۵ ساله‌گی در گروه موسیقی لیس برونس فرا گرفت.

دوریس دی برخلاف رقیب معاصر خود، مارلین مانریو، سرحال‌تر به نظر می‌رسید و میان هواداران خود به لقب بانوی دو کفشه مشهور بود و توانسته بود امریکایی‌های زیادی را علاقه‌مند خود بسازد.

اما او در زنده‌گی واقعی خود با نزاع‌های عاشقانه و مشکلات پولی زیادی مواجه شد که شرح ماجرای آن را در زنده‌گی‌نامه خویش نوشته‌است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

بستن