روز جهانی کتاب| «زیباها» منتشر می‌شود

یاداشت‌های شخصی پرنس، خوانندۀ راک امریکایی، به‌نام «زیباها» به‌تاریخ ۲۹ اکتوبر ام‌سال چاپ خواهد شد.

بر بنیاد گزاش روزنامۀ گاردین، زیباها، یاداشت‌های ناتکمیل خواننده‌یی است سه سال پس از مرگ‌اش به دست مخاطبانش قرار خواهد گرفت.

مسوول نشر رندم هوَس که مسوولیت نشر و چاپ این کتاب را بر عهده دارد، در مصاحبه‌ با خبرگزاری اسوشیتد پرس گفته است که این کتاب یادداشت‌هایی ایام کودکی پرنس تا آخرین روزهای زنده‌گی او را در خود جا داده است .

آن‌ها شخصیت و کارهایی ارزندۀ این هنرمند را در موسیقی راک تاثیرگذار می‌دانند.

ترانه‌ آهنگ‌های پرنس به‌شمول ترانۀ آهنگ مشهور او «Purple Rain/ باران بنفش»  نیز در این مجموعه به چاپ خواهد رسید.

پرنس چند هفته قبل از مرگش در سال ۲۰۱۶ میلادی در شهر نیویورک اعلام کرده بود که انتشارات رندم هوَس از او خواسته بود که یادداشت‌های او را به چاپ برساند، اما او چند هفته پس از این اظهاراتش در اثر استعمال دواهای نشه‌آور در سن ۵۷ ساله‌گی درگذشت.

او گفته بود: «این نخستین کتاب من است. برادرم ]دان[ مرا هم‌کاری می‌کند، چون او منتقد خوب است و داشتن هم‌چنین آدمی برای نوشتن و یادگیری نیاز مبرم است. او آدمی نیست در هر حرف به آسانی ]بله[ بگوید، اما در مورد کتاب من واقعن حاضر به کمک شده است. در این کتاب از آغاز زنده‌گی‌ام تا به روزهای خوب و بدی که داشته‌ام، نوشته ام»

در سال ۲۰۱۸ میلادی، اجنت پرنس به یکی از مجله‌های که کارش خبر و روی‌دادهای هنری به‌خصوص موسیقی بود، گفته بود که پرنس بیش‌تر از ۵۰ صفحه از دست نوشته‌ها و یادداشت‌هایش را به میراث گذاشته است.

نشر رندم هوَس کتاب زیباها را به شدت شخصی تعریف کرده و افزوده است: این کتاب برای ما می‌گوید که چه‌طور روگرز نیلسۤن مبدل به پرنس گشت و چه‌گونه شخصیتش را با دید هنری با زنده‌گی وفق داد. ما در این کتاب پرنسی را که تا هنوز شهرت کسب نکرده بود، می‌شناسیم.

مقدمۀ این کتاب را دان پیپنبرینگ، یکی از نویسنده‌های مجلۀ ادبی نیویورکر خواهد نوشت. دان پیپنبرینگ از نخستین کسانی بود که در چاپ این اثر با پرنس هم‌کاری داشت. او مقاله‎‌اش را در مورد روزهای آخر زنده‌گی پرنس به عنوان مقدمه در این کتاب خواهد گنجانید.

در مقدمۀ کتاب آمده است که پرنس چه‌گونه می‌خواست خودش را در جهان موسیقی تبارز دهد.

کریس جکسن، ویراستار این کتاب، یادداشت‌های او را گنجی برای طرف‌داران پرنس و هر آن کسی که می‌خواهد در مورد زنده‌گی یک هنرمند خلاق چیزهایی بداند، تعریف کرده است.

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

بستن