روزی روزگاری در هالیوود

لیوناردو دی‌کاپرو (بازی‌گر نقش جک در تیتانیک) هم‌راه با برد پت و مارگوت کوبی این‌بار با نام ریک دالتون در فیلم «روزی روزگاری در هالیوود» ظاهر شد.

ویبسایت سینمایی «بزنس انسایدر» گزارش کرده که کوانتین ترنتینو، کارگردان و فیلم‌ساز امریکایی، نخستین تریلر نهمین فیلم خود را زیر نام «روزی روزگاری در هالیوود» در دست‌رس بیننده‌ها قرار داده است.

لیوناردو دی‌کاپریو، برد پِت و مارگوت روبی به‌عنوان بازی‌گران مرکزی در فیلم «روزی روزگاری در هالیوود» زیر نام «ریک دالتون»، « کلیف بوث» و « شارون تیت» نقش بازی کرده‌اند. داستان این فیلم به گونه‌ای‌ست که توجه مخاطبان خود را به خود جلب کرده و آن‌ها را غرق در خود می‌کند.  در این فیلم نقش ریک دالتون را دی‌کاپریو نقش کلیف بوس را برد پِت بازی می‌کنند. دالتون و بوس دوستان دیرینه‌ای هستند که در جست‌وجوی شهرت در هالیوود می‌باشند. داستان از سال ۱۹۶۹ میلادی، زمانی که مانسون آغاز به قتل کردن می‌کند، اتفاق می‌افتد. مارگوت روبی، هنرپیشۀ استرالیایی‌ست که نقش شخصیت «شارون تیت» را در این فیلم بازی می‌کند. شارون تیت یک هنرپیشۀ زن است که در زمان بارداری توسط «مانسون» به قتل می‌رسد.

لیونارد دی‌کاپریو و برد پِت، هردو پیش از این در فیلم‌های پیشین کوانتین ترنتینو مانند «حرامزاده‌های شرمسار» و «رهایی جانگو» نقش بازی می‌کند. در فیلم «روزی روزگاری در هالیوود»، هنرپیشه‌هایی چون «دامیان لویس» شخصیت استیو مک کوین؛ دمون هریمن نقش چارلز مانسون و مایک مُوه نقش بروسلی، هنرپیشۀ مشهور هانکانگی-امریکایی را بازی می‌کنند.

کوانتین ترانتینو فیلم «روزی روزگاری در هالیوود» را فیلمی تعریف کرده که داستان آن در سال ۱۹۶۹ میلادی در شهر لاس آنجلسِ در تپه‌های هالیوود اتفاق افتاده است.

کوانتین ترنتینو در سال ۱۹۶۳ میلادی در شهر تِنِسی زاده شد و چهار سال عمر داشت که فامیل او به کالیفورنیا منتقل شدند. او از کارگردان‌هایی‌ست که شوق، علاقه و عشق به سینما او را به سوی سینما و فیلم‌سازی کشانده است. او کارش را با انجام وظیفه در یکی از فروش‌گاه‌های فیلم آغاز کرد. در این زمان او بالای اسکرپت و فیلم‌نامۀ فیلم «رمانس واقعی» و « قاتلان مادرزاد» کار می‌کرد و آن‌ها را می‌نوشت. نخستین فیلم او «داستان عامه پسند» نام دارد که در سال ۱۹۹۴ میلادی به بازار عرضه و در دسته‌بندی جشنوارۀ اسکار جایزۀ «بهترین فیلم‌نامه» را دریافت کرد. ترنتینو یکی از فیلم‌سازان مشهور هالیوود به شمار می‌رود که با فیلم‌هایی چون «گریند هاوس»، «حرامزاده‌های لعنتی» و«جانگوی زنجیر گسسته» و بیش‌تر مطرح شد.

کوانتین ترنتینو در یکی از مصاحبه‌های‌اش در مورد مراحل اولیۀ فیلم «روزی روزگاری در هالیوود» گفته است: «پنج سال می‌شود که روی اسکرپت این فیلم کار می‌کنم، چون بیش‌تر زنده‌گی‌ام به شمول سال ۱۹۶۹ را در شهر لاس آنجلس گذرانده‌ام. در آن زمان هفت سال داشتم. خیلی خوش‌حالم که قصۀ هالیوود و لاس آنجلسی که دیگر وجود ندارند را توسط فیلم خود بگویم. خیلی خوش‌حالم که دی‌کاپریو و پِت هردو در نقش‌های دیک و بوس این فیلم حضور دارند.»

لیوناردو دی‌کاپریو

لیوناردو دی‌کاپریو یکی از مشهورترین بازی‌گران سینمای هالیوود است که در سال ۱۹۷۴ میلادی در شهر لاس آنجلس ایالات کالیفورنیای کشور امریکا به دنیا آمد. او پیش از این که وارد سینما شود در سریال‌های تلویزیونی کار می‌کرد. او در نخستین فیلم خود به نام «گلبرت گرپ چی می‌خورد؟» برای نخستین‌بار در جشنوارۀ سینمایی اسکار نامزد شد. پس از آن او با انجام نقش در فیلم «تیتانیک» به کارگردانی و تهیه کننده‌گی کارگردان و فیلم‌ساز کانادایی به‌نام «دیوید کامرون» توانست یک نام بزرگ برای خود کسب کند. از آخرین فیلم‌هایی که دی‌کاپریو در آن‌ها نقش مرکزی بازی کرده است می‌شود از فیلم‌هایی «تلقین»، «جانگوی زنجیر گسسته»، «گرگ وال استریت»، «بازگشته» نام برد. او با ایفای نقش مرکزی در فیلم «بازگشته» توانست جایزۀ بهترین هنرپیشۀ سال را از جشنواره اسکار به‌دست آورد.

برد پِت

برد پِت هنرپیشه و تهیه کنندۀ فیلم‌هایی هالیوود است که در سال ۱۹۶۳ در ناحیه شاونی شهر اکلاهوما در ایالات متحد امریکا به دنیا آمد. پِت برای نخستین‌بار به‌عنوان هنرپشه  در یکی از فیلم‌های هالیوود به‌نام «شیشه‌های برنده» در سال ۱۹۸۹ میلادی ظاهر شد. پِت از آن به بعد در فیلم‌های متعدد ایفای نقش کرده است. مجلۀ «مردم» در ایالات متحد امریکا دو بار به او عنوان «جذاب‌ترین مرد» را داده است.  برد پت در سال ۲۰۱۱ میلادی جایزه بهترین تهیه کننده را از سوی جشنوارۀ اسکار به‌خاطر فیلم «دوازده سال برده‌گی»  به‌دست آورده است.

فیلم «روزی روزگاری در هالیوود» قرار بود در ۹ اگست سال جاری به بازار سینما عرضه شود؛ اما زمان اکران آن به ۲۶ جولای سال ۲۰۱۹ میلادی تغییر کرده است.  کمپنی فاکس، یونیورسل، وارنر بروس، لونزگیت، سونی و اناپورنا کمپنی‌هایی استند که در تهیۀ این فیلم هم‌کاری کرده‌اند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

بستن