فساد در مقابل فساد؛ شهزادگل از جان مردم چه می‌خواهد؟

عبدالله نجاتی

وزارت مخابرات در ماه‌های اخیر توانست تا در اقدام فوری محل مصرف محصول مالیات جمع‌آوری شده از جیب مردم را مشخص کند. بر همین اساس، بخشی از این مالیات به جیب شرکت‌های مخابراتی می‌رود. بخشی دیگر، جیب‌خرج وزیر و معاونانش می‌شود. بخشی دیگر از این پول که قبل از این بی حساب و کتاب بود، به حساب ویژه رییس‌جمهور واریز می‌گردد. با شدت گرفتن درخواست‌های مردم مبنی بر جست‌وجوی نهاد نظارتی گمشده‌ی وزارت مخابرات، وزیر مخابرات سابق از کشور فرار کرد و وزیر مخابرات جدید در تبانی با اشرف غنی، در اولین گام، وزیر مخابرات سابق‌تر یعنی عبدالرازق وحیدی را حذف فزیکی کرده به بندی‌خانه پل‌چرخی فرستاد.

به این روش، او به خوبی نشان داد که برای حضور در کرسی وزارت برنامه‌‌های بلندمدت و محکم داشته است. او در حالی که با صلابت و مهابت پیش روی رییس جمهور مادام‌العمر کشور نشسته بود، در دفاع از صلاحیت خویش عنوان کرد که اگر جلالت‌مآب اشرف غنی مرا مهلت بدهند، من همه مشکلات وزارت مخابرات و معلومات را به شکل اساسی حل خواهم کرد.

جلالت‌مآب نیز از او درخواست مؤکد کردند تا جلو گفته شدن دروغ‌هایی مانند دزدی در برشنا و وزارت مخابرات را بگیرد. او همچنین از این که مردم می‌خواهند بدانند چرا قیمت اینترنت ده‌ها برابر دیگر کشورهای منطقه است گلایه‌مند بود. او گفت که مردم صلاح خود را نمی‌دانند و نمی‌دانند که پایه‌های عیش و نوش دولت از همین پول‌ها فراهم می‌شود. اشرف غنی به شهزادگل صلاحیت داده است تا از روش‌های اتمر برای حل مسائل و مشکلات کشور استفاده کند. او به وزیر مخابرات صلاحیت داده است که اگر لازم بود از هرگونه اقدام حذفی استفاده کند. در همین راستا شهزادگل، وزیر مخابرات برای جلوگیری از فساد در ارکان و اعوان دولت تصمیم گرفته است که اگر زاکربرگ عرض ارادت و تبعیت به ساختمان چهارده منزله مخابرات روان نکرد، فیسبوک را در افغانستان به کلی ببندد. او یکی از دلایل مهم این امر را صلاح و حفاظت از حریم خصوصی مردم عنوان کرد. او همچنین وعده داده که اینترنت فی جی بی به پنجاه افغانی کاهش خواهد یافت که تاکنون ما چیزی از این کاهش ندیدیم. به نظر می‌رسد که اشرف غنی از مهابت وزیر جدید معرفی شده کمال رضایت را داشته و تصمیم دارد تا او را در مسیر احراز مقام حمدالله محب قرار دهد. خدا روان‌شان را شاد بگرداند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

بستن