نشست نامزدان انتخابات ریاست‌جمهوری با میزبانی رحمت‌الله نبیل

«شورای مساعی نامزدان انتخابات ریاست جمهوری» عنوان نشستی که جلسه نخست آن شب گذشته در خانۀ رحمت‌الله نبیل، نامزد انتخابات ریاست جمهوری برگزار گردید.

دفتر رسانه‌یی رحمت‌الله نبیل گزارش کرده که در این نشست از نامزدان انتخابات ریاست جمهوری، نورالحق علومی، رحمت‌الله نبیل، محمد حنیف اتمر، احمد ولی مسعود، محمد شهاب حکیمی، نورالرحمن لیوال، دکتر فرامرز تمنا، محمد حکیم تورسن، محمد شهاب حکیمی و محمد ابراهیم الکوزی اشتراک کرده بودند.

«صحبت روی گفت‌وگوهای میان‌افغانستانی در دوحه، اشتراک و یا عدم اشتراک در لویه جرگۀ مشورتی، پایان دورۀ کاری رییس‌جمهور [اول جوزا] و صحبت روی تصمیم‌های کمیسیون انتخابات در پیوند به چگونه‌گی تطبیق قانون انتخابات» از بحث‌های پرداخته شده در این نشست عنوان شده است.

این نشست در حالی برگزار می‌گردد که قرار است در ماه روان خورشیدی نشست میان رهبران سیاسی افغانستان، نماینده‌گان حکومت، نماینده‌گان ایالات متحد امریکا و هیأت طالبان در قطر برگزار گردد.

با آن‌که گروه طالبان روز گذشته با نشر خبرنامه‌ای گفته اند که آنان حاضر نیستند با نماینده‌گان حکومت افغانستان گرد یک میز بنشینند؛ اما زلمی خلیل‌زاد، نماینده ایالات متحد امریکا برای صلح افغانستان در صفحه تویتر خویش نگاشته است که در این نشست حکومت، طالبان، رهبران سیاسی، زنان و جوانان افغانستان اشتراک خواهند داشت.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

بستن