دست‌گاه ظالم و ملت مسکوت

یک منبع نزدیک به کمیسیون انتخابات می‌گوید، در میان نام‌هایی درج‎‌شدۀ فهرست نهایی نامزدان انتخابات ریاست جمهوری، کسانی هم هستند که در جریان ثبت‌نام، اسنادشان ناتکمیل بوده و تذکره‌های جعلی را به کمیسیون انتخابات پیش‌کش کرده‌اند.

با این حال، شمار نامزدانی که نام‌های‌شان در فهرست نهایی انتخابات ریاست‌جمهوری آمده‌، اسناد و تذکره‌های‌شان از سوی کمیسیون مستقل انتخابات جعلی خوانده شده‌است.

بربنیاد اطلاعات ارایه شده از سوی منبع، در این میان، یک نامزد که صدهزار تذکره به کمیسیون انتخابات پیش‌کش کرده، هفتاد هزار آن جعلی و باطل بوده است؛ اما نام آن هنوز هم در فهرست نهایی نامزدان انتخابات ریاست جمهوری به چشم می‌خورد.

منبع افزود: نامزدانی که دعوای برنده شدن را هم دارند و پیش‌تاز هستند، در میان تذکره‌هایی که به کمیسیون انتخابات تحویل کرده‌اند، دست‌کم پنجاه‌هزار آن جعلی و کاپی بوده‌است.

کمیسیون مستقل انتخابات در شانزدهم دلو، فهرست ابتدایی نامزدان انتخابات ریاست‌جمهوری را اعلام و آن‌ را برای بررسی و نهایی‌سازی به کمیسیون شکایات انتخاباتی فرستاد. کمیسیون شکایات انتخاباتی نیز در ۱۷ دلو آماده‌گی‌ خود را برای ثبت و رسیده‌گی به شکایت‌ها و اعتراض‌ها در پیوند به فهرست ابتدایی نامزدان انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرد.

کمیسیون شکایات انتخاباتی به تاریخ سوم حوت سال روان خورشیدی رقم شکایت‌ها را صفر اعلام کرد.
گفته می‌شود شکایت‌هایی هم که از سوی مردم علیه هجده نامزد انتخابات ریاست جمهوی به کمیسیون شکایت‌های انتخابات ارایه شده، نادیده گرفته شده است.

با گذشت ۲۲ روز از آغاز این روند، تاکنون هیچ شکایتی در این خصوص از سوی فردی یا نهادی در این کمیسیون درج نشده است. این‌که چرا کمیسیون شکایت‌های انتخاباتی به شکایت‌های درج شده رسیده‌گی نکرده و یا هم چرا مردم شکایت درج نکرده‌اند مایۀ نگرانی‌ست.

در میان نامزدان انتخابات ریاست‌جمهوری ام‌سال، کسانی هم هستند که دست‌‌های‌شان به خون مردم آلوده است و مرتبک جنایات جنگی شده‌اند. حتا نام برخی از این نامزدان به عنوان جنایت‌کاران جنگی در صدر فهرست سیاه بین‌الملل قرار دارد و خودشان نیز بر کردۀ خویش معترف اند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

بستن