کابلوف و خلیل‌زاد در ترکیه دیدار می‌کنند


ضمیر کابلوف، نمایندۀ خاص رییس‌جمهور فدراتیف روسیه در امور افغانستان و زلمی خلیل‌زاد، نمایندۀ ویژۀ امریکا در امور افغانستان، قرار است در روزهای نزدیک در شهر آنکارای کشور ترکیه دیدار کنند.

به گزارش آژانس خبری تاس، زلمی خلیل‌زاد و ضمیر کابلوف قرار است به تاریخ ۲۲ فیبروری سال روان میلادی در شهر آنکارای کشور ترکیه با هم گفت‌وگو کنند.

آقای کابلوف گفته که در این دیدار آنان باهم در مورد دور دوم نشست مسکو بحث خواهند کرد.

گفته می‌شود در آینده‌های نزدیک  نشست میان دیپلومات‌های کشور ترکیه و نماینده‌گان روسیه در پیوند به وضعیت کنونی افغانستان، صورت خواهد گرفت.

هفتۀ گذشته، نشست دو روزۀ مسکو، میان رهبران سیاسی افغانستان و هیأت گروه طالبان در عدم حضور نماینده‌گان حکومت وحدت ملی، برگزار گردید. در این نشست هر دو طرف روی یک‌ سلسله اهداف مشترک به توافق رسیدند؛ نتایج نهایی این نشست به دیدار و نشست‌های‌ بعدی واگذار شده  است.

پس از اعلام تفاهم‌نامۀ ابتدایی نشست مسکو، شمار زیادی از مردم به شمول کنش‌گران سیاسی، فرهنگی و مدنی اعتراض‌شان را در مورد بندهای تفاهم‌نامه و وعده‌هایی که به هیأت گروه طالبان داده شده است، اعلام کردند.

روز دوشنبه گروهی از جوانان و کنش‌گران مدنی در کابل با راه‌اندازی حرکتی «افغانستان به گذشته بر نمی‌گردد» در پیوند به توافق‌هایی نشست مسکو اعتراض کردند.  

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

بستن