رئیس کمیتۀ ملی المپیک انتخاب شد

گزارش: مسرور تابش

رئیس کمیتۀ ملی المپیک، معاونین و اعضای بورد اجرائیه این ریاست، طی محفلی معرفی و به کار آغاز کردند.

در محفلی که به‌همین مناسبت، در مقر کمیتۀ ملی المپیک برگزار شده بود، علاوه بر رهبری ریاست تربیت‌بدنی و کمیتۀ ملی المپیک، روساء و مسئولان فدراسیون‌ها، مسئولان برخی از نهادهای دولتی و غیردولتی، قهرمانان ورزش و رسانه‌ها نیز اشتراک کرده بودند.

باور هوتک معاون کمیتۀ ملی المپیک، در مورد کارکردهای این کمیته، طی مدتی که سرپرستی این نهاد را به عهده داشتند صحبت کرد و گفت:«جای خوشی‌ست که امروز کمیتۀ ملی المپیک کشور مطابق خواست ورزش‌کاران، سازمان‌های بین‌المللی ورزش و حمایت دولت جمهوری اسلامی افغانستان چالش‌ها را پشت‌سر گذاشته و وارد مرحلۀ جدید گردیده‌است.»

او با اظهار خرسندی از انتخاب آقای رحیمی به‌عنوان رئیس کمیتۀ ملی المپیک، بیان داشت که با درایت و مدیریت خوبی که آقای رحیمی در ورزش دارد، می‌تواند زمینه‌ را برای رشد و انکشاف ورزش که آرزوی همه است، مساعد سازند.

داکتر حفیظ‌الله ولی رحیمی، رئیس عمومی تربیت بدنی و سپورت که در انتخابات کمیتۀ ملی المپیک به حیث رئیس آن کمیته نیز انتخاب شده‌اند صحبت کرده و افزود: «در قدم نخست از تمام همکاران که با حوصله‌مندی برای ختم بحران در ورزش کشور زحمت کشیدند سپاس‌گزاری می‌کنم. از کمیسیون محترم برگزاری انتخابات که با بی‌طرفی و رعایت تمام اصول و قواعد نافذه، زمینۀ انتخابات را مساعد ساختند قدردانی ویژه می‌کنم؛ امروز صفحۀ جدیدی در ورزش کشور رقم زده شد.»

آقای رحیمی، از دولت افغانستان و شورای المپیک آسیا نیز به نیکی یاد کرد و برای ختم بحران در ورزش افغانستان از این روند حمایت کرد.

او ضمن این‌که خود را متعهد به حمایت از تمام فدراسیون‌ها و ورزش‌کاران دانست، از تهیۀ استراتیژی چهارساله در ورزش نیز یادآوری کرد.

رئیس کمیتۀ ملی المپیک اولویت‌های کاری‌اش را چنین برشمرد: «رعایت و تطبیق منشور کمیتۀ بین‌المللی المپیک، اساس‌نامه کمیتۀ ملی المپیک افغانستان، اساس‌نامه‌های فدراسیون‌ها به منظور تحکیم هرچه بیشتر قانونیت و اصولیت در ورزش کشور، جلب کمک‌های تخنیکی و مالی سازمان‌های جهانی ورزش (سولیدارتی)  کشور جاپان، زمینه‌سازی برای برگزاری انتخابات ملی در رشته‌های مختلف ورزشی. آماده‌گی برای اشتراک فعال ورزش‌کاران در بازی‌های آسیایی 2018 اندونیزیا، زمینه‌سازی به‌خاطر معیاری سازی، توانمندسازی، ظرفیت‌سازی و خودکفایی فدراسیون‌ها از طریق جلب کمک‌های مالی از مارکیت و آماده‌سازی تیم تکواندو در بازی‌های المپیک نوجوانان در سال 2018 ارجنتاین.»

آقای رحیمی، از راه‌یابی تکواندوی افغانستان در بازی‌های المپیک نوجوانان نیز یادآوری کرده، اظهار داشت که دیگر برای ورزش کشور عقب‌گرد وجود ندارد. ما با اتکاء به بازوی توانمند ورزش‌کاران با اتحاد و همبسته‌گی جامعۀ ورزشی، بدون تبعیض و تفوق‌طلبی برای پیشرفت و ترقی کشور خود به پیش می‌رویم.

هم‌چنان آقای رحیمی، معاونان کمیتۀ ملی المپیک و اعضای بورد اجرائیه را به اشتراک کننده‌گان معرفی کرده و برای آنان در انجام کارهای سپرده‌شده آرزوی موفقیت کرد.

انتخابات کمیتۀ ملی المپیک به‌تاریخ 16 حمل برگزار شد که در نتیجه آقای داکتر حفیظ‌الله ولی رحیمی، به حیث رئیس کمیتۀ ملی المپیک، آقای باور هوتک به حیث معاون اول، آقای محمدهاشم کریمی به حیث معاون دوم، خانم روبینا جلالی به حیث معاون در امور بانوان از طریق روند انتخابات برگزیده شدند.

عبدالصبور عزیزی، رئیس فدراسیون باسکیت‌بال، آقای طارق روشنگر رئیس فدراسیون شمشیر‌بازی، آقای عبدالکریم عزیزی رئیس فدراسیون اتلتیک، آقای داکتر نجیب‌الله سکندر رئیس فدراسیون تکواندو، آقای روح الله نیکپا مدال آور المپیک، آقای انجنیر محمد عظیم نیازی رئیس فدراسیون تینس، بابه جلندر حیات رئیس فدراسیون کشتی، آقای حارث رحمانی رئیس فدراسیون رگبی به حیث اعضای بورد اجرائیه انتخاب شدند.

عبدالکریم عزیزی، به حیث خزانه‌دار و آقای محمد یونس حیران به عنوان معاون خزانه‌دار برگزیده شدند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

بستن