نخستین شام شهر کتاب

گزارش: سجاد فولادی

مراسم شام شعر و موسیقی زیر نام«شام ادهم کاوه و داوود پژمان» با حضور گسترده و پر رنگ شاعران، نویسندگان، فرهنگیان، فعالان مدنی و دوست‌داران شعر و موسیقی در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار گردید.

محمدیاسین نگاه بنیان‌گذار مرکز فرهنگی شهر کتاب، ضمن عرض خیر مقدم مهمانان، هدف از راه‌اندازی این برنامه را حمایت از فرهنگ و فرهنگیان کشور عنوان نموده، و در ادامه افزود: «افغانستان در روزگار کنونی پیش از هر چیز دیگر به کار فرهنگی ضرورت‌داشته و این مهم زمانی اتفاق می‌افتد که وحدت، همدلی و هم‌گرایی در میان شاعران و نویسندگان افغانستان به‌میان‌آید.

یاسین نگاه، بنیان‌گذار مرکز فرهنگی شهر کتاب

آقای نگاه، در آخر خاطر نشان ساخت که مرکز فرهنگی شهر کتاب، مکانی‌ست برای اهالی فکر و فرهنگ. ازین‌ پس ما برنامه‌های بی شماری را در زمینه‌های ادبیات، تیاتر، سینما، موسیقی، نقاشی، خطاطی، سفالی و صنایع‌دستی خواهیم‎‌داشت.

در ادامۀ این برنامۀ فرهنگی، ادهم کاوه شاعر و نویسندۀ جوان کشور به دکلمه و قراءت شعرهایش پرداخت که مورد دلگرمی و تشویق دوست‌داران شعر و ادبیات قرار گرفت.

سپس داودپژمان، هنرمند سرشناش کشور با نواختن قشقارچه و ترانه‌های دل‌انگیز بر حلاوت شام فرهنگی افزود.

در قسمت پایانی برنامه، مرکز فرهنگی شهر کتاب و کافه آی‌خانم زادروز استاد مجیب‌مهرداد را با افروختن شمع و قطع‌کیک جشن گرفتند.

گرداننده‌گی برنامۀ مذکور را شاعر جوان کشور آقای شاهدفرهوش، مسئول فروشگاه کتاب در مرکز فرهنگی شهر کتاب بر عهده داشت.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

بستن