چهارمین سالِ نقد و اندیشه در جمعیت فکر

وکیل احمدی

جمعیت فکر به روز پنجشنبه (24 حوت) از چهارمین سال فعالیتش تجلیل کرد.

مجیب‌الرحمن رحیمی سخن‌گوی ریاست اجرایی، در این مراسم گفت: « در افغانستان روی مراکز آموزشی باید بیشتر سرمایه‌گزاری شود.»

او جمعیت فکر را یک غنیمت بزرگ در افغانستان دانست و افزود برای نخستین بار که به مقصد دکتورا وارد بریتانیا شد؛ به این فکر بوده که چگونه بریتانیا در اوج قدرت قرار دارد و بعد از تحقیق دریافته که این کشور اغلب روی کانون‌های تحصیلی و آموزشی سرمایه‌گزاری می‌کند.

برنامۀ روز پنج‌شنبۀ جمعیت فکر با حضور عبدالحفیظ منصور، دکتر محی‌الدین مهدی نماینده‌گان مردم در مجلس، مجیب‌الرحمن رحیمی سخن‌گوی ریاست اجرایی، محمد محق پژوهش‌گر و شماری از فعالان فرهنگی، فعالان مدنی، خبرنگاران و…  به همراه بود.

محی‌الدین مهدی، عضو مجلس نماینده‌گان نیز با قدردانی از فعالیت‌های جمعیت فکر گفت: «کشور از سیاست‌پراکنی‌ها خسته شده و هر مکانی که در آن‌جا حرف از سیاست باشد، مردم ازش متنفر اند.» او افزود که کشور به شدت به دانش و معرفت ضرورت دارد نه به سیاست.

از جانب دیگر محمد محق پژوهش‌گر، که از دو سال به این‌سو در نشست‌های این جریان اشتراک می‌کند، گفت: «آرمان همیشه‌گی جمعیت فکر ترویج فرهنگ انتقاد در کشور بوده و به‌خاطر تامین این اهداف تلاش می‌کند.»

جمعیت فکر در 22 حوتِ سال 1393 خورشیدی بنیان‌گذاری شد و تا کنون فعالیت‌های زیادی در عرصۀ روشن‌گری دینی، نقد و پژوهش انجام داده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن