جونی میچیل را می‌شناسید؟

جونی میچیل، شاعر، نقاش و آوازخوان کانادایی در سال ۱۹۴۳ میلادی در منطقۀ «فورت مک لیود»  شهر «آلبرتا» در کشور کانادا متولد شد. او در سن ۹ ساله‌گی آغاز به نوشتن و اجرای آهنگ‌هایش کرد.

میچیل در سال‌های ۱۹۶۹ میلادی، با نوشتن ترانه‌های فولکلور، جایزه‌های موسیقی دنیا به‌شمول «گرمی» را به‌دست آورد. منتقدینش او را یکی از تاثیرگذار‌ترین چهره‌های موسیقی جهان می‌دانند و به این باور اند که ترانه‌ها و موسیقی او برگرفته از تم‌های شاعرانه هستند.

او با آهنگ‎هایی چون River  Both Sides Now,  A Case of You,  Big Yellow Taxi,  جای‌گاه خود را در موسیقی جهان قایم کرد. میچیل در یکی از مصاحبه‌های خود که با شبکۀ تلویزیونی کانادا به نام CBS  انجام داده است، می‌گوید: «به‌خاطر به‎‌دست آوردن شهرت، ترانه ننوشته ام، شهرت می‌تواند بین دو مخاطب سوء تفاهم ایجاد کند. هرازگاهی که آهنگ‌هایم را می‌شنوید، اگر تلاش کنید مرا در آن‌ها پیدا کنید، اشتباه می‌کنید و اگر خودتان را در آن‌ها دریافتید، در آن صورت می‌توانید از آهنگ‌هایم سر در بیاورید.»

به اساس گزارش روزنامه اندیپندنت، کشور بریتانیا مجموعۀ از نقاشی‌، آهنگ و ترانه‌هایی به نشر نرسیده جونی میچیل که در سال ۱۹۷۱ میلادی، پس از البوم « آبی/ بلو» نوشته و خلق شده بودند را برای نخستین‌بار به نشر می‌رساند. این مجموعه که « شکوه صبح بر تاک» نام دارد، مجموعه‌ای از دست نوشته‌ها و نقاشی‌های جونی میچیل است که در کریسمس سال ۱۹۷۱ میلادی برای دوستانش ترتیب و تهیه کرده بود.

حالا پس از نزدیک به نیم قرن، این دست نوشته و نقاشی‌ها برای نخستین‌بار به دست مخاطبان میچیل می‌رسد. ناشران این کتاب گفته‌اند: «خیلی جالب است؛ مخاطبان او مجموعه‌ای از عشق و هنر را پس از گذشت پنجاه سال می‌بینید.»

پیش از این، صد نسخه از این مجموعه به صورت پراکنده منشتر شده بود، اما ناشران می‌خواهند این کتاب را با دست نوشته‌های جدید، در هفتادوششمین سال‌روز تولد میچیل به بازار عرضه کنند.

تازه ترین کار هنری جونی میچیل در اوایل سال ۲۰۱۸ میلادی بود. او یکی از اجراهایش را که در سال ۱۹۷۰ میلادی انجام داده بود، دوباره به بازار عرضه کرد.

کتاب «شکوه صبح بر تاک» به تاریخ ۲۲ اکتوبر سال جاری توسط انتشارات «هفتون میلفین هارکورت» در کشورهای ایالات متحد امریکا و کانادا به چاپ می‌رسد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

بستن