طالبان در نشست مسکو: زیر نام حقوق زنان، برای ترویج فحشا، بی‌حیایی و فرهنگ غیر اسلامی تلاش شده‌است

عباس استانکزی، نمایندۀ هیأت طالبان در نشست مسکو در اعلامیه یی مواضع، نگرانی‌ها و مطالبات این گروه را بیان داشته است. در بخشی از این اعلامیه به مساله زنان پرداخته است که در زیر می خوانید:

امارت اسلامی زن را معمار جامعۀ مسلمان می‌داند و به همۀ آن حقوق زنان قائل است که دین مقدس اسلام لطف کرده است.

اسلام همه حقوق اساسی، مثلن: تجارت، ملکیت، میراث، تعلیم، کار، انتخاب شوهر، امنیت، صحت و حق زنده‌گی خوب را برای زنان داده است. همچنان رسول الله صلی الله علیه وسلم در آخرین لحظات زنده‌گی خود توصیه به برخورد شایسته با زنان کرده است. این همه مواردی است که زنان را از رسم و رواج‌های وحشتناک زمان جاهلیت نجات داد و به مراتب عالی معرفت، اخلاق و عزت رسانید.

شکی نیست که به اثر اشغال کشور، مشکلات زیادی در برابر حقوق زنان وجود دارد و زنان با مشکلات زیادی دست و گریبان اند، مدعیان حقوق زنان، ۱۷ سال را در افغانستان سپری کردند، ملیاردها دالر در این مدت به افغانستان آمد، اما اکنون هم افغانستان در سطح جهان اولین کشوری‌ست که به سبب نبود مراکز صحی، زنان زیادی در حین زایمان می‌میرند. اکنون هم در اثر استعمال بمب‌های کیمیایی، بیشتر از هر جا کودکان ناسالم و معیوب در کشور ما به دنیا می‌آیند. اکنون هم افغانستان اولین کشور جهان است که اوسط عمر زنان درین کشور تنها ۴۵ سال است، کشور ما از کشورهای انگشت شمار جهان است که بیش از یک ملیون زنان بیوه دارد، پول و کمکهای که به نام زنان آمد، دوباره به شکل فساد اداری به کیسه‌های مدعیان حقوق زنان رفت.

تحت عنوان حقوق زنان، تنها برای ترویج فحشا، بی حیایی و کلتور غیر اسلامی تلاش شده، پخش سریال های غربی، غیر اسلامی و غیر افغانی، زمینه سازی برای جرایم اخلاقی و تشویق کردن زنان به پامالی عنعنات افغانی، مواردی است که با استفاده از شعارهای حقوق زنان بر جامعهء افغانی تحمیل شده است.

امارت اسلامی از ابتدا پالیسی جامع و واضح پیرامون حقوق زنان داشته است. اسلام و افغانیت چون دو ارزش بزرگ ملت مجاهد افغانستان است، بنا بر این امارت اسلامی در چوکات اسلام و افغانیت خود را به همه حقوق زنان متعهد می‌داند. خط مشی امارت اسلامی این‌ست که حقوق زنان طوری مصئون گردد که نه حقوق مشروع آنان پامال شود و نه هم کرامت انسانی و ارزش‌های اسلامی و افغانی شان با خطر مواجه شود. نیز امارت اسلامی متعهد است همه آن رسوم و رواج‌هایی را که حقوق زنان را سلب می‌کند و با مقررات اسلامی مطابقت ندارد، از بین ببرد و ماحول مصئون برای زنان آماده بکند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

بستن