سیدرضا محمدی؛ شاعر برگزیدۀ جشن‌وارۀ شعر فجر

 کسانی که درگیر کار در زمین و زمینۀ ادبیات استند؛ بدون تردید با نام و کارنامۀ درخشان ادبی سیدرضا محمدی آشنایی دارند. او از ایام نوجوانی تا این‌دم شاعر جدی و تاثیرگذار بوده است. از سوی دیگر با نوشتن مقالات بی‌شمار در حوزۀ ادبیات، فرهنگ، سیاست و جامعه پیوسته در پویایی و تاثیر‌گذرای امر نوشتن نقش فراوان، مفید و برجسته داشته است. از ویژه‌گی درخور ستایش دیگر او بعد مدیریتی کار فرهنگی در افغانستان است؛ نمی‎تواند دمی آرام بنشیند، پیوسته به یک کار تازه و یا یک روی‌داد خجستۀ فرهنگی می‌اندیشد و تلاش می‌ورزد تا جامعۀ فرهنگی را به هم وصل کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، سیدرضا محمدی، در جش‌نوارۀ بین‌المللی شعر فجر به عنوان شاعر برگزدیده این جشنواره انتخاب شده است.

گفته می‌شود در مراسم پایانی سیزدهمین دورۀ جشنواره بین المللی شعر فجر، برگزیدگان جوایز خود را با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران، دریافت کردند.

 کاظم کاظمی، عضو کمیتۀ علمی سیزدهمین جشن‌وارۀ شعر فجر  در این جشن‌واره گفته است: با آن‌که ام‌سال جشن‌وارۀ شعر فجر بخش بین‌الملل نداشت ولی چون کتاب «روح اندوگین یک شاعر» اثر سید رضا محمدی شاعر افغانستانی توسط یک ناشر ایرانی در تهران منتشر شده است و ملاک داوری کتاب‌های منتشر شده در ایران است، داوران کتاب این شاعر را به هم‌راه کتاب «دومینو» سرودۀ ابوذر پاک‌روان به صورت مشترک برگزیدۀ سیزدهمین جشن‌وارۀ شعر فجر اعلام کردند.

او افزوده است: حضور محمدی در این جشن‌واره نشان از قوت شعر وی دارد که از میان این همه آثار توانسته است به مرحله نهایی راه پیدا کند و این موفقیت بزرگی برای این شاعر و شعر معاصر افغانستان محسوب می‌شود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

بستن