جایزه بر سر بغدادی

گروه ویژۀ تعقیب‌گران امریکایی که اسامه بن لادن را در دست‌گیر کرده بودند، برای دست‌گیری ابوبکر بغدادی از خاک عراق به سوریه رفته اند. به نقل از روزنامۀ العربی‌الجدید، بغدادی در محاصره این نیروها در ولایت دیرالزور سوریه قرار دارد.

روزنامه به نقل از یک مقام بلند رتبۀ عراقی نگاشته است: بعد از این‌که اطلاعات در خصوص حضور بغدادی در منطقۀ در ولایت دیرالزور به دست آمد، تعدادی از نیروهای ویژۀ امریکایی از راه زمینی به سوره رفتند. گفته می‌شود در این عملیات، نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) نیز آن‌ها را همراهی می‌کنند.

بغدادی جزو ۱۰ فرد خطرناک تحت تعقیب در جهان محسوب می‌شود که واشنگتن 25 میلیون دالر را به عنوان جایزه برای کسی که اطلاعاتی دربارۀ او بدهد، تعیین کرده است. هم‌چنان حکومت بغداد برای کسی که سر بغدادی و ۵۰ تن از همراهان او را بیاورد، جایزه تعیین کرده است.

این مقام عراقی به روزنامه گفته است که به احتمال زیاد نیروهای مستقر در سوریه، همان نیروهایی استند که قبلن مامور تعقیب اسامه بن لادن، رهبر گروه تروریستی القاعده بودند و در سال ۲۰۱۱ در شهر ابیت‌آباد پاکستان او را دست‌گیر کند.

او افزوده است: اطلاعات ما نشان می‌دهد که ارتش امریکا، ابوبکر بغدادی را زنده می‌خواهد. احتمالن این مساله با تلاش دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا و نیازش به چنین دست‌آوردی در ارتباط باشد یا شاید ابوبکر بغدادی جواب‌های زیادی برای سوالاتی داشته باشد که هنوز بی‌پاسخ مانده‌اند.


احمد الحمدانی، کارشناس امور گروه‌های تندرو گفته است که انتقال نیروی کوچک نظامی به سوریه در این زمان به این معنا است که آن‌ها سرنخ را پیدا کرده اند و یا مکان مشخصی را برای جست‌وجوی بغدادی رصد کرده‌اند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

بستن