«صلاح» کار عبدالله

محمد یونس قانونی، عضو رهبری شورای جمعیت در یک پیام صوتی گفته که حمایت ما در انتخابات آینده از شخص نیست؛ بل‌که حمایت از تغییر ساختار است.

او در این پیام که ام‌شب از طریق رسانه‌ها نشر شد، گفته‌است: شورای رهبری جمعیت در انتخابات ریاست جمهوری بر این عقیده است که جدای از شخص، تغییر ساختار را هدف قرار دهد. او اضافه کرد: برای ما معاونیت بدون ساختار هیچ ارزشی ندارد.

آقای قانونی تصریح کرد: ریاست هم برای ما و شما نمی‌رسد. هدف استراتژی این باشد که ساختار از ریاستی به نیمه ریاستی تبدیل شود. یعنی رییس‌جمهور سه معاون داشته باشد؛ ریاست اجرایی به صدارت تبدیل شود و صلاحیت‌های صدارت مشخص شود. والی‌ها نیمه انتخابی شوند. شورای عالی مشورتی تشکلیل شود که تمام رهبران در آن شرکت داشته باشند.

او بیان داشت: هر کاندیدی که چهار طرح ما را قبول کند با همین کاندید می‌رویم. و در حین حال از جبۀ مقاومت هم یک کاندید داشته باشیم که همین داعیه و بیرق را نگاه کند.

آقای قانونی، در این نوار صوتی از نامزدی احمد ولی مسعود نیز یادآوری کرده، گفت که او از میان خودمان است و باید حمایت شود. وی افزود که صلاح‌الدین ربانی با تحریک عبدالله در تکت انتخاباتی غنی رفته است.

او بیان داشت: در این میان دو نامزد باقی می‌ماند، دکتر غنی و اتمر. دکتر غنی که با تغییر ساختار مخالف است و این را خط سرخ خود می‌داند. ولی اتمر طرح پیش‌نهادی ما را صددرصد قبول کرده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

بستن