۳۰ درصد لبخند مردم نسبت به ۲۰۱۶ کاهش یافته‌است

موسسۀ تحقیقی گالوپ، در نتیجۀ یک نظرسنجی تازه نشان داده‌ که خوش‌بینی مردم افغانستان در جریان حکومت فعلی نسبت به آینده به‌طور بی‌پیشینه کاهش یافته‌است.

  به نقل از خبرگزاری خاور میانه، در این نظرسنجی از شهروندان افغانستان پرسیده شده است: «زندگی در ۵ سال آینده را چه‌گونه می‌بینید؟» و مردم بر اساس مقیاس از ۱ تا ۱۰ میزان خوش‌بینی خود را ۲.۳ اعلام کرده‌اند.

این در حالی‌ست که مردم افغانستان در یک نظرسنجی مشابه در سال ۲۰۱۶ میلادی میزان خوش‌بینی خود به آینده را ۵.۴ اعلام کرده بودند و «گالوپ» گفته است که این نخستین باری‌ست که شاهد ناامیدی بی‌پیشینۀ مردم افغانستان از وخیم‌تر شدن اوضاع کشورشان می‌باشد.

قابل یادکرد است که وزارت صحت عامۀ کشور نیز در نتیجۀ یک ارزیابی که در شانزده ولایت کشور انجام داده، گفته است که از هر دو شهروند افغانستانی یکی آن از فشار روانی رنج می‌برد و از هر پنج نفر یکی آن  به دلیل مشکلات روانی در انجام کارهای روزمرۀ خود نارسایی پیدا کرده‌است. داکتر نیکولاس تایلور، نماینده اتحادیه اروپا در افغانستان جنگ، فقر، ناامنی، خشونت و بی‌کاری را عامل اصلی مبتلا شدن شهروندان افغانستان به بیماری روانی خوانده‌است.

شرکت گالوپ (Gallup Inc) که بیشتر با نام مووسسۀ گالوپ شناخته می‌شود،  یک شرکت مشاورۀ مدیریتی است که بیش از همه با نام موسسه نظرسنجی گالوپ (Gallup Poll) در جهان شناخته شده‌است.

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن