مجلس سنا خواستار محاکمۀ زلمی ویسا شد

برخی از نماینده‌گان مجلس سنای کشور، حادثۀ ترور جنرال عبدالرازق را ناشی از بی‌تدبیری والی کندهار عنوان کرده و خواستار محاکمه شدن زلمی ویسا گردیده‌اند.

بازمحمد زرمتی، عضو مجلس سنا در نشست امروز چهارشنبه (۲ عقرب) این مجلس گفت: «جنرال عبدالرازق به‌خاطر غفلت والی کندهار کشته شده و آقای ویسا باید محاکمه شود.» او تصریح کرد: حکومت باید تمامی کسانی را که در این حادثه دست داشته‌اند، اعدام کند.

امیرخان یار،‌ معاون دوم مجلس گفت: حکومت باید به شکل جدی حادثۀ ترور جنرال رازق را بررسی کرده و عاملان آن را به چنگ قانون بسپارد.

در این نشست محمد اعلم ایزدیار، معاون نخست مجلس سنای کشور نیز گفت که در حملۀ پنج‌شنبه گذشته، نکات مبهم زیادی وجود دارد، باید روشن شود. او افزود: شورای عالی امنیت ملی موظف به پاسخ‌گویی‌ست؛ در غیر آن اعتماد مردم به دولت بیش از مواقع دیگر از بین می‌رود.

آقای ایزدیار حکومت را در بررسی پرونده‌های حادثه‌های مشابه مورد انتقاد قرار داده و تصریح کرد: هرچند مردم افغانستان از روند تحقیقات و بررسی‌های حوادث گذشته خاطرات خوبی ندارند و هیچ پرونده‌یی تاکنون به صورت درست بررسی نشده و در هالۀ ابهام قرار دارد؛ ولی در بررسی‌ها در مورد کشته شدن ژنرال عبدالرازق نباید کوتاهی صورت گیرد.

عبدالله قرلق، یکی دیگر از اعضای سنای کشور در این نشست گفت: سوال اساسی که در این مساله مطرح است؛ گماشته شدن یک پسر ۱۷ ساله به عنوان محافظ والی و اعتمادسازی وی است که در نشست مهم امنیتی مسلح بوده‌است.

او کشته شدن جنرال عبدالرازق را با ترور جنرال داود داود، فرمانده پیشین پولیس ولایت تخار مشابه خوانده و تاکید کرد که آقای داوود نیز هنگامی که آقای ویسا والی تخار بود در حادثه مشابه کشته شد.

جنرال عبدالرازق، همراه با رییس امنیت ملی این ولایت روز پنج‌شنبه (۲۶ میزان/ مهرماه) پس از به پایان رسیدن یک نشست امنیتی توسط یکی از محافظان زلمی ویسا، والی کندهار ترور شد.

مسوولیت این حادثه را گروه تروریستی طالبان به عهده گرفتند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

بستن