مردم فاریاب: جناب معاون صاحب اول ریاست جمهوری، آیا فرمانده نظام‌الدین قیصاری زنده‌است؟

پس از سپری شدن چندین ماه از دربند بودن نظام‌الدین قیصاری، مردم فاریاب با انتقاد از کارکرد معاون نخست ریاست جمهوری، با نشر پرسش‌نامه‌یی خواهان ارایۀ پاسخ به چند سوال در پیوند به دربند بودن آقای قیصاری از جنرال دوستم شده‌اند.

در پرسش‌نامه‌یی که از نشانی مردم فاریاب نشر گردیده‌، چنین نگاشته شده‌است: «جناب معاون صاحب اول ریاست جمهوری! شما رهبر ما استید، نمایندۀ ما در حکومت، شما استید. با دادن لک‌ها رای همراه با خون جوانان ما، در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۴ شما را بالاخره با هزار و یک مشکل معاون اول رییس‌جمهور ساختیم.»

در پرسش‌نامه با ابراز کنارگذاری ناکارایی جنرال دوستم نسبت به استخدام جوانان در ادارات، فراهم‌سازی تحصیل برای جوانان، چالش‌های اقتصادی و اجتماعی مردم،  تصریح شده‌است که کافیست بر چند سوال ما پاسخ دهید: «جناب معاون صاحب، آیا فرمانده نظام‌الدین قیصاری زنده است؟

اگر زنده است در کجاست؟

اگر در بند حکومت است، آن‌جا چه می‌کند؟

شما در حکومت استید، پس به‌خاطر چه نمایندۀ خود را در بند قرار داده‌اید؟

به‌خاطر چه او را رها نمی‌کنید؟

اگر شما نمی‌توانید رهایش کنید، چرا به ما اجازه نمی‌دهید تا بالای حکومت فشار وارد کنیم؟

مشکل در کجاست و کی مانع شما می‌شود؟

چرا به دفترتان نمی‌روید؟ رفتن به دفتر و اشتراک در کابینه حق قانونی شماست!

چرا بحث‌تان با رییس‌جمهور در مورد قیصاری نهایی نشد؟

چرا قضیۀ قیصاری را به مردم واضح نساختید؟»

هم‌چنان در این پرسش‌نامه با انتقاد از وعدۀ معاون نخست ریاست جمهوری که هنگام برگشت از ترکیه به کشور به مظاهره‌چیان کرده‌ بود، آمده‌است: «مگر نگفته بودید که بعد از رسیدن به کشور با رییس‌جمهور حرف می‌زنم و قیصاری را رها می‌سازم؟»

نظام‌الدین قیصاری، فرمانده پولیس شهرستان قیصار و نمایندۀ ویژۀ جنرال عبدالرشید دوستم، معاون نخست ریاست جمهوری کشور روز دوشنبه (۱۱ سرطان/ تیرماه) از سوی نیروهای ویژۀ ارتش بازداشت شد. بازداشت این فرمانده نزدیک به دوستم، اعتراضات گسترده‌ و بیش‌تر از بیست‌روز را در شمال افغانستان به همراه داشت که پس از آمدن جنرال دوستم از ترکیه به کشور، اعتراضات شمال خاموش شده و به مردم وعده شد که به زودی آقای قیصاری آزاد می‌شود؛ اما اکنون با گذشت پنج‌ماه از دست‌گیری آن هنوز هم در زندان به سر می‌برد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

بستن