از زندان تا پارلمان

دادستانی کل کشور تایید کرده‌است که یک نامزد انتخابات مجلس نماینده‌گان ولایت فراه که در زندان به‌سر می‌برد؛ پیکارهای انتخاباتی‌ او را پسرش پیش می‌برد.

دادستانی کل کشور می‌گوید که عبدالکریم شفق، نامزد مجلس نماینده‌گان ولایت فراه به جرم داشتن کارت‌های غیرقانونی مربوط به معلولان و استفاده از مزایای آن [در حالی که هیچ‌گونه معلولتی ندارد] به دو سال زندان و پرداخت ۱۷۰ هزار روپیه، محکوم شده‌است.

جمشید رسولی، سخن‌گوی دادستانی کل افغانستان در گفت‌وگو با رسانه‌ها گفته‌است: «در این قضیه دو برادر متهم بودند. یکی از آنان با استفاده از موقف خود به برادرش که اکنون در زندان به‌سر می‌برد و گفته می‌شود نامزد پارلمان نیز است، چند کارت معلولیت داده بود. او [عبدال‌کریم شفق] که هیچ معلولیتی ندارد از این کارت ها استفاده می‌کرد.»

به گفتۀ دادستانی کل کشور این نامزد انتخابات که اکنون در زندان به‌سر می‌برد، به تاریخ پنجم ماه اسد، برای مدت دو سال محکوم به زندان و جریمه نقدی شده‌است.

مقام‌های کمیسیون مستقل انتخابات کشور می‌گویند: اسنادی را که مبنی بر اثبات بی‌گناهی نامزدان از آنان خواسته شده بود، این فرد به کمیسیون ارایه کرده بود، از همین رو به فهرست نهایی راه یافته‌است.

گفته می‌شود که این فرد به بهانه‌یی بی‌ماری قلبی از زندان مرخصی گرفته و با استفاده از این فرصت خودش را به مجلس نماینده‌گان کشور نامزد کرده‌است.

در همین حال  مریم صدیقه سادات، نامزد انختابات مجلس نماینده‌گان کابل نیز بیش‌از ۱۵۸ هزار روپیه از بابت صرفیۀ برق منزل مسکونی‌اش، بدِه‌کار است.

شرکت برشنا مدعی‌ست که خانۀ مسکونی بانو مریم سادات، در ناحیه سیزدهم شهر کابل، نزدیک به یک سال می‌شود که صرفیۀ برق خود را پرداخت نکرده‌است. افزون‌ بر این، کارمند این شرکت، هنگامی‌که لین برق خانۀ مسکونی بانو سادات را قطع می‌کرد، ازسوی افراد مسلح مربوط به همین خانه مورد لت‌وکوب قرار گرفته‌است.

این در حالی‌ست که بانو مریم سادات بدهکاری خود را از بابت صرفیۀ برق، پذیرفته‌ و اما از لت‌وکوب کارمند شرکت برشنا اظهار بی‌خبری کرده‌است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

بستن