دیدار رییس اجرایی با زلمی خلیل‌زاد

رییس اجرایی حکومت وحدت ملی کشور در حاشیۀ دیدارهایش در نشست مجمع عمومی سازمان ملل با مشاور وزارت خارجۀ امریکا برای افغانستان دیدار کرده‌است.

دفتر ریاست اجرایی با نشر خبرنامه‌یی گفته‌است که داکتر عبدالله عبدالله، رییس اجرایی حکومت وحدت ملی افغانستان در جریان اقامت خود در نیویارک و در حاشیه سفر رسمی برای سخنرانی در «هفتادوسومین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد» به نماینده‌گی از افغانستان در هوتل لوتر نیویارک با زلمی خلیل‌زاد، مشاور وزات خارجۀ امریکا برای افغانستان دیدار کرده‌است.

خبرنامه افزده‌است: «در این نشست نسبتن طولانی هردو طرف روی قضایای مختلف کشور از جمله مأموریت و برنامه‌های جدید آقای زلمی خلیل‌زاد به‌عنوان مشاور وزارت امورخارجۀ امریکا برای افغانستان به بحث و تبادل نظر پرداختند.»

کم‌تر از یک‌ماه پیش، مایک پومپئو، وزیر امور خارجۀ ایالات متحد امریکا، هنگام سفر به پاکستان اعلام کرد که زلمی خلیل‌زاد به‌عنوان مشاور وزارت خارجۀ برای افغانستان از سوی این وزارت تعیین شده‌است.

بربنیاد گفته‌های پومپئو، زلمی خلیل‌زاد تلاش‌های واشنگتن را دربارۀ چه‌گونه‌گی پشتیبانی از گفت‌وگوهای صلح حکومت افغانستان با طالبان و زمینه‌سازی این گفت‌وگوها را رهبری کرده و در نشست‌های صلح افغانستان شرکت خواهد کرد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

بستن