ائتلاف بزرگ ملی: دفترهای کمیسیون انتخابات را نخست در ولایات سپس در پای‌تخت بسته خواهیم کرد

ائتلاف ملی بزرگ افغانستان دفتر کمیسیون مستقل انتخابات را در ولایت‌های کندهار، بلخ و هرات بسته‌ کرده‌است.

اعضای این ائتلاف تاکنون در شش ولایت کشور تظاهرات گسترده را راه‌اندازی کرده‌اند. آنان می‌گویند تا زمانی که دولت به خواست‌های احزاب و جریان‌های سیاسی پاسخ مثبت ندهد، تظاهرات در سرتاسر کشور گسترده شده و دفترهای کمیسیون انتخابات در ولایت‌ها و پای‌تخت بسته خواهد شد.

نور رحمان اخلاقی، اعضای ائتلاف بزرگ ملی کشور در گفت‌وگو با رسانه‌ها گفته که این ائتلاف نخست دفترهای کمیسون انتخابات را در ولایت‌ها سپس در مرکز بسته خواهد کرد.

اما کمیسیون مستقل انتخابات گفته که دفترهای این کمیسیون در ولایت‌های کندهار، بلخ و هرات باز بوده و نیروهای امنیتی به هواداران ائتلاف بزرگ ملی اجازۀ بسته کردن دفاتر کمیسیون را نداده‌است.

تغییر برنامۀ انتخاباتی، اجرای پروسۀ بایومتریک در جریان انتخابات و نظارت کامل از برنامه‌های انتخاباتی توسط احزاب و جریان‌های سیاسی در کشور، از جمله خواست‌های  اعضای ائتلاف ملی و برخی از جریان‌های سیاسی فعال در کشور می‌باشد.

دی‌رزو نیز شماری از شهروندان کشور در ولایت کندز به‌خاطر مصاحبه نگرفتن این کمیسیون از کسانی که در بست‌های مختلف این کمیسیون مستقل انتخابات راه پیدا کرده بودند، در برابر دروازۀ کمیسیون شکایات انتخاباتی راه‌پیمایی کردند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

بستن