اشرف غنی: مرگ تروریستان دلم را می‌شکند

رییس‌جمهوری حکومت وحدت ملی کشور در ‌گفت‌وگو با یکی از رسانه‌های امریکایی گفته‌است که تلفات طالبان سبب دل‌شکسته‌گی وی می‌شود.

محمد اشرف غنی، رییس‌جمهوری حکومت وحدت ملی کشور در پرس‌وشنیدی که با خبرگزاری وایس (VICE News) امریکا داشت، گفته که سوگ‌مندترین زمان برایش عصرگاه هر روز است؛ زیرا در این هنگام ضمن وضعیت امنیتی کشور، گزارش از تلفات طالبان مسلح و کشته شدن نیروهای امنیتی کشور نیز به او می‌رسد.

او گفته که طالبان مسلح نیز مانند نیروهای امنیتی از خاک افغانستان استند و او رییس‌جمهور افغانستان است. بنابراین تلف شدن هردو جانب سبب دل‌شکسته‌گی وی می‌شود.

آقای غنی در این پرس‌وشنید هشدار داده که اگر نظام کنونی در افغانستان سقوط کند، این کشور به «مرکز پرورش و پای‌گاه دهشت‌افگنی بین‌المللی» مبدل خواهد شد. حال آن‌که طالبان مسلح از سوی دولت افغانستان و جامعۀ جهانی، به‌عنوان گروه مسلح دهشت‌افگن شناخته می‌شوند.

قابل یادکرد است که این گروه از سوی رییس‌جمهوری پیشین کشور نیز لقب برادران ناراضی را از‌آن خود کردند که سبب شد تا امروز آقای کرزی مورد نقد شهروندان کشور و آگاهان سیاسی قرار بگیرد.

هم‌چنان آقای غنی در این گفت‌وگو در مورد آتش‌بس سه‌روزۀ عید سعید فطر گفته‌است که پیوستن طالبان مسلح به کاروان آتش‌بس، بیان‌گر آن است که این گروه تمایل بیش‌تر به آوردن صلح در کشور را داردند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

بستن