تصمیم تناوبی کمیسیون انتخابات برای نصب نشانۀ انتخابات بر شناس‌نامه‌ها

 خبرگزاری پرسش به نقل از بی‌بی‌سی: کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان در یک حکم تناوبی اعلام کرده که پس از این تنها شناس‌نامۀ اصلی رای‌دهنده‌گان برای ثبت‌نام پذیرفته خواهد شد.

کمیسیون مستقل انتخابات، یک هفته پیش اعلام کرده بود که واجدان شرایط رای‎‌دهی می‌توانند با استفاده از کاپی شناس‌نامه‌های‌شان، ثبت‌نام کنند.

این کمیسون تهدیدهای امنیتی از سوی گروهای مخالف بر شهروندان را دلیل چسپاندن مهر انتخابات بر کاپی شناس‌نامه‌ها عنوان کرده بود.

پس از اعلام این حکم، عبدالله عبدالله رییس‌اجراییۀ کشور هشدار داد که اعمال فشار بر کمیسیون انتخابات قابل پذیرش نیست؛ شهلا حق‌پرست سرپرست دبیرخانۀ کمیسون انتخابات در مخالفت با این تصمیم از وظیفه‌اش کناره‌گیری کرد.

هم‌چنان برخی دیگر از  مقام‌های بلند‌پایه‌های دولت نیز با این تصمیم کمیسیون مخالفت کرده و چسپاندن استیکر انتخابات بر کاپی شناس‌نامه‌ها را زمینه‌یی برای فراهم شدن  تقلب در انتخابات آینده خواندند.

کمیسیون انتخابات گفته‌است که برای رفع نگرانی شهروندان با ادارۀ ثبت احوال نفوس توافق کرده و برای آن‌های که نگران برچسب شدن استیکر انتخابات در شناس‌نامه‌های شان هستند، شناس‌نامۀ جدید داده خواهد شد.

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

بستن