عصر گراناز موسوی و زبیر هجران

مرکز فرهنگی شهر کتاب، عصر روز پنجشنبه (30 حمل) برنامۀ را زیر عنوان «عصر گراناز موسوی و زبیر هجران» برگزار کرد.

در این برنامه که تعداد زیادی از شاعران و شعر دوستان اشتراک کرده‌بودند؛ در آغاز از بانو گراناز موسوی شاعر کشور ایران دعوت شد که برای اشتراک‌کننده‌ها و علاقه‌مندانش شعر بخواند.

گراناز موسوی، شاعر زبان پارسی در کنار دکلمۀ شعرهایش، تجربه‌هایش را از دنیای شعر برای اشتراک‌کننده‌های این برنامه بیان کرد: «شعر تجربه‌های زیستی من است. شعر من آیینۀ اتفاق‌های اجتماعی، سیاسی و فرهنگی‌ست.» به گفتۀ بانو موسوی تا فعلن به تعداد پنج دفتر شعری از او به نشر رسیده است.

زبیر هجران یکی از شاعران جوان افغانستان است که در این روزها هوای بیرون رفتن از کشور به سرش زده است و بنابر ضرورتی می‌خواهد برای یک مدت بیرون از کشور برود.

آقای هجران از اشتراک‌کننده‌ها تشکری کرده و برای دوست‌دارانش شعر خواند؛ از تجربه‌های باهمی‌اش در کنار شاعران هم‌روزگارش قصه کرد. سپس شاعرانی چون: ادهم کاوه، علی نظری، یکتا احمدی، مهتاب ساحل، مزدا مهرگان، ده آتشین، نجم‌الدین برهانی، بهرام هیمه و دیگران هرکدام پی‌هم شعر خواندند.

در پایان یاسین نگاه بنیان‌گذار مرکز فرهنگی شهر کتاب، غرض از تاسیس این مرکز را گسترش کتاب‌خوانی و کافه‌نشینی در کشور خوانده و مقام شعری بانو گراناز موسوی را در جمع شاعران متعهد توصیف کرد.

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

بستن