تشکیل کمیسیون برای بررسی رویداد دشت ارچی ولایت کندز

پس از کشته‌شدن غیرنظامیان در اثر حملۀ هوایی نیروهای امنیتی در ولسوالی دشتر ارچی ولایت کندز، ارگ ریاست جمهوری از تشکیل کمیسیونی برای بررسی این رویداد گزارش داده است.
ارگ در یک خبرنامۀ اعلام کرده که طالبان در این رویداد افراد خویش را از داخل و خارج کشور به ولسوالی دشت ارچی ولایت کندز دعوت کرده بودند تا یک‌بار دیگر هموطنان بی‌گناه ما را به خاک و خون بکشانند.
در خبرنامه آمده است که اردوی ملی افغانستان بر بنیاد اطلاعات دقیقی که از طرح این حمله داشت، تلاش کرد تا آنرا خنثی کرده و مردم را از فاجعه نجات دهد؛ اما گزارش‌ها می‌رسانند که متاسفانه در این حمله به افراد ملکی نیز آسیب رسیده است.
به منظور روشن‌شدن چگونگی آسیب‌های که به افراد ملکی در این رویداد رسیده است، رئیس‌جمهور غنی کمیسیونی را به ریاست جنرال خدایداد هزاره سرمفتش عالی دفتر شورای امنیت ملی که در ترکیب آن الحاج طاهر صافی و سید سلیمان حامد مشاوران رئیس جمهور و نمایندگان وزارت‌های دفاع ملی و امور داخله، ریاست عمومی امنیت ملی، لوی‌څارنوالی و ریاست مستقل ارگان‌های محل شامل می‌باشند، موظف‌ کرد تا رویداد متذکره را به صورت جدی و همه‌جانبه بررسی کرده، گزارش یافته‌های خویش را در مدت یک‌هفته به جلسۀ شورای امنیت ملی ارائه کند.
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

بستن